Będzie balonowe święto!

balony

balonyMiał być w Świdnicy, ale będzie w Krzyżowej. Już w maju miłośnicy sportu balonowego w całego świata zjadą do podświdnickiej miejscowości na pierwszą edycję Balloon Festival Krzyżowa 2015.

 

Miał być w Świdnicy, ale będzie w Krzyżowej. Już w maju miłośnicy sportu balonowego w całego świata zjadą do podświdnickiej miejscowości na pierwszą edycję Balloon Festival Krzyżowa 2015.

Impreza odbędzie się od 8 do 10 maja. O idei przedsięwzięcia opowiada świdnicki baloniarz, uczestnik zawodów Pucharu Gordona Bennetta Krzysztof Zapart. – Zamierzeniem jest organizacja zawodów i festiwalu balonowego w jednym czasie, których celem jest integracja środowiska balonowego z Polski, Niemiec, Czech, innych krajów Unii Europejskiej i USA. W trakcie festiwalu będzie mnóstwo atrakcji: konkursy, koncerty gwiazd muzycznych i zawody. Te ostatnie będą o tyle nietypowe, że nie będziemy lecieć, gdzie wiatr poniesie, ale dolatywać w określone miejsce – na dziedziniec pałacu w Krzyżowej, który będzie bazą całego festiwalu – tłumaczy Zapart. balony

Według wstępnych szacunków do Krzyżowej zawita od 30 do 50 załóg balonowych. Wśród gości będą między innymi mistrz Świata Niemiec Wilhelm Eimers i Ireneusz Cieślak – legendarny polski pilot balonowy i szybowcowy, zwycięzca Puchar Gordona Bennetta w 1983 roku.

Przypomnijmy, że jeszcze w ubiegłym roku rozpoczęły się przygotowania do organizacji festiwalu balonowego w Świdnicy. Impreza miała się odbyć od 6 10 maja. Po wyborach samorządowych tematu nie kontynuowały nowe władze Świdnicy. – Nie było zainteresowania, więc postanowiliśmy znaleźć innych partnerów – tłumaczy Zapart. Obok jego Balloon Club Świdnica pierwszą edycję Balloon Festival Krzyżowa 2015 organizują: Gmina Świdnica, Powiat Świdnicki oraz Dolnośląski Portal Gospodarczy naszbiznes24.pl. Wydarzeniu będą patronowałyt „Wiadomości Świdnickie”.

(erzet)

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *