Barwna Gryfiada na rozpoczęcie Dni Świdnicy (FOTO)

Gryfy, smoki, księżniczki, rycerze, pszczółki, motylki, a nawet piekarze – taki barwny korowód postaci z legend przeszedł na rozpoczęcie Dni Świdnicy. Już po raz czwarty we wspólnym projekcie spotkali się Trutnowski Smok i Świdnicki Gryf.

gryfiada 2016 bfg (166)

W tym roku parada gryfów, smoków i rycerzy odbyła się, nie jak zawsze z okazji Dnia Dziecka, ale wyjątkowo z okazji Dni Świdnicy. W piątek, 4 czerwca setki najmłodszych mieszkańców wraz z nauczycielami i opiekunami szło z placu Jana Pawła II ulicami Świdnicy aż do Rynku, by pochwalić się swoimi talentami. – Cieszę się, że do miasta przybyły tłumy przebierańców! W tym roku po raz pierwszy dołączył do nas żłobek. Brawa dla maluchów! – mówił Zbigniew Curyl, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Wspólny projekt miasta Świdnicy i Trutnowa ma na celu promować legendy miejskie i herbowe, baśnie oraz historie obu miast. W tym roku Świdnicką Gryfiadę zorganizowano w ramach odbywających się w mieście, trzydniowych Dni Świdnicy. Na finał uczestnicy na scenie odebrali tradycyjnie klucze do miasta i wykazali się talentami scenicznymi. W imprezie liczyła się przede wszystkim zabawa.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Co jeszcze na Dniach Świdnicy? Poniżej program na plakacie:

A1_Dni_Swidnicy_2016_ do druku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *