Bajki minionych lat (VIDEO)

mdk

mdkPrzygotowany przez grupy teatralne, wokalne, muzyczne i taneczne spektakl „Bajki minionych lat” przeniósł widownię w lata 20. i 30. minionego wieku. Niecodzienny projekt uczcił 50. rocznicę śmierci patrona Młodzieżowego Domu Kultury, legionisty, kompozytora i pedagoga Mieczysława Kozara – Słobódzkiego.

Przygotowany przez grupy teatralne, wokalne, muzyczne i taneczne spektakl „Bajki minionych lat” przeniósł widownię w lata 20. i 30. minionego wieku. Niecodzienny projekt uczcił 50. rocznicę śmierci patrona Młodzieżowego Domu Kultury, legionisty, kompozytora i pedagoga Mieczysława Kozara – Słobódzkiego.

mdk

Wielki świdniczanin wspominany był podczas projekcji krótkometrażowego filmu, swoistej retrospekcji jego dokonań muzycznych, kulturalnych, życiowych i historycznych, opowiedzianych nie tylko tym, co zostało zapisane na kartach historii, ale również słowami tych, którzy z nim pracowali i znali prywatnie.

– Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć jeszcze raz wszystkim, kim był Słobódzki, a tym, którzy nie znali jego przeszłości, krok po kroku cofnąć się kilkadziesiąt lat i przybliżyć jego postać – tłumaczą twórcy spektaklu.

{youtube}x2-SfWCkCIM{/youtube}

„Bajki minionych lat” wystawiono w świdnickim teatrze po raz kolejny w środę, 14 stycznia, a premiera odbyła się 3 stycznia. Przedstawienie miało charakter musicalu. – Pierwsze skrzypce grał zespół Pauza. Wspólnie ciężko pracowaliśmy nad tym musicalem. Ogromne pokłady energii wyssały z siebie uczestnicy zajęć Darka Jarosa, Ewy Tyszkiewicz, Agnieszki Banach, Renaty Łukaszewicz–Szczepanik, Anny Trzeciak, Wioli Ziobrowskiej i Zbigniewa Brożbara – opowiada Joanna Chojnowska, koordynator przedsięwzięcia.

info (MDK), opr. red. , video Mariusz Ordyniec

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *