Atakował kobiety, trafił do szpitala psychiatrycznego

Świdniczanki mogą odetchnąć z ulgą. 50-letni mężczyzna, który siał postrach na ulicach, został zatrzymany przez policję i przewieziony do szpitala psychiatrycznego.

 

Świdniczanki mogą odetchnąć z ulgą. 50-letni mężczyzna, który siał postrach na ulicach, został zatrzymany przez policję i przewieziony do szpitala psychiatrycznego.

50-latek został zatrzymany do wyjaśnienia w środę. Mężczyzna przed osadzeniem w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy został zbadany przez lekarza. Medyk uznał, że stan zdrowia mężczyzny nie pozwala na zatrzymanie przez policję i skierował go do szpitala psychiatrycznego. Pobyt w placówce może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Od kilku dni na portalach społecznościowych pojawiały się informacje o niebezpiecznym dla otoczenia zachowaniu mężczyzny. Wyzywał, popychał, awanturował się, czasami posuwał się nawet do rękoczynów. Na celownik brał najczęściej kobiety z dziećmi. Świdniczanki bały się nieobliczalnego 50-latka i pytały: Czy musi dojść do tragedii, żeby policja w końcu zajęła się sprawą?

Prosząc o interwencję, o sprawie poinformowała nas pani Roksana. – W zeszłym roku miałam z nim „przyjemność”, kiedy spokojnie spacerowałam z niemowlakiem w wózku, a owy pan szedł za mną krzycząc „zdechnie ci to dziecko” – opowiada. Kilka dni temu podobna przygodę miała jej koleżanka, pani Ewelina. Mężczyzna też zaatakował ją podczas spaceru z dzieckiem. Pchnął wózek i ten spadł z chodnika na jezdnię. Pani Ewelina wzięła sprawy w swoje ręce. Opisała zdarzenie na facebooku i udostępniła zdjęcie mężczyzny. Wkrótce zaczęły zgłaszać się kolejne pokrzywdzone osoby, internauci spontanicznie przekazywali zdjęcie i informacje o zagrożeniu.

O sprawie została też zawiadomiona policja. Początkowo temat został potraktowany w sposób niezadowalający zaniepokojone panie. Zainteresowanie sprawą mediów, również ogólnopolskich, wyraźnie przyspieszyły policyjne procedury. – To znany nam mężczyzna – mówi Magdalena Ząbek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. – W 2014 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy prowadziliśmy jedno postępowanie wobec mężczyzny, 50-letniego mieszkańca Świdnicy. Mężczyzna usłyszał zarzuty za cztery czyny dotyczące: zniszczenia mienia oraz gróźb karalnych wobec mieszkańców kamienicy. W stosunku do mężczyzny Prokuratura Rejonowa skierowała do Sądu Rejonowego w Świdnicy wniosek o zastosowanie środków zabezpieczających i obecnie sprawa jest na etapie sądowym. Decyzje co do konsekwencji prawnych w tej sprawie podejmie Sąd Rejonowy w Świdnicy. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świdnicy mężczyzna w 2014 roku był skierowany na obserwację psychiatryczną, a wyniki znane są Prokuraturze. W chwili obecnej prowadzimy jedno postępowanie w sprawie gróźb karalnych kierowanych przez mężczyznę  – informuje rzeczniczka. 

(ram), foto Facebook

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *