Atak na funkcjonariuszy

interiaatak

interiaatakZarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza usłyszało dwóch squatterów zatrzymanych w poniedziałek w okolicy budynku nieczynnej poradni chorób płuc i gruźlicy w centrum Warszawy, zajętym przez squatterów.

Zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza usłyszało dwóch squatterów zatrzymanych w poniedziałek w okolicy budynku nieczynnej poradni chorób płuc i gruźlicy w centrum Warszawy, zajętym przez squatterów.interiaatak

Jak poinformowała rzeczniczka warszawskiej prokuratury okręgowej Monika Lewandowska jeden z mężczyzn – Jan O. usłyszał również zarzut znieważenia słownego policjanta. Janowi O. postawiono też zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta poprzez uderzenie go pięścią w twarz, drugi mężczyzna – Mateusz O. usłyszał zarzut dotyczący uszkodzenia ciała funkcjonariusza poprzez kopnięcie go w rękę w momencie, gdy próbował wykonywać czynność służbową – dodała prokurator. Jak wyjaśniła, policjant próbował zatrzymać inną osobę.Wobec obu mężczyzna prokuratura zastosowała dozór policyjny. Podczas przesłuchania nie przyznali się do winy. Lewandowska poinformowała również, że prokuratura poleciła policjantom przeprowadzenie postępowania dotyczącego ewentualnego naruszenia przez squatterów miru domowego i zniszczenia mienia. – W tej sprawie nikt nie został zatrzymany – dodała.

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *