Aquarius do modernizacji

bielbas

bielbasPływalnię miejską w Bielawie czeka ekomodernizacja systemu energetycznego. Na inwestycję o wartości 2,5 mln zł miasto pozyskało właśnie 2,1 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych.
Pływalnię miejską w Bielawie czeka ekomodernizacja systemu energetycznego. Na inwestycję o wartości 2,5 mln zł miasto pozyskało właśnie 2,1 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych.
bielbas
Inwestycja ma znacząco obniżyć koszty utrzymania basenu, poprzez m.in. wymianę urządzeń odpowiedzialnych za ogrzewanie wody w nieckach pływalni oraz powietrza w całym obiekcie.

Otwarta w 1999 roku pływalnia Aquarius zaliczała się wówczas do najnowocześniejszych tego typu obiektów w województwie, zarówno pod względem architektury, jak i zastosowanej technologii. W ciągu minionych 13 lat urządzenia grzewcze i chłodzące utraciły już swoje energooszczędne właściwości. Powoduje to ciągły wzrost kosztów utrzymania pływalni. Po zakończeniu inwestycji nie dość, że obniżą się koszty funkcjonowania basenu, to dodatkowo ograniczona zostanie emisja dwutlenku węgla o ponad 11%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *