Angielski znają śpiewająco

27 kwietnia w Świdnickim Ośrodku Kultury odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki w Języku Angielskim organizowany przez nauczycieli i uczniów Gimnazjum Nr 1 Świdnicy pod patronatem Prezydent Miasta Świdnica Beaty Moskal-Słaniewskiej. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły gimnazjalne.

Nagrody indywidualne otrzymali: I miejsce – Anna Galicka (SP nr 8 w Świdnicy) i Weronika Isańska (Gimnazjum nr 1 w Świdnicy), II miejsce – Angelica Szkuciak (SP 315 w Świdnicy) i Natalia Okolita (Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej), a III miejsce – Jagoda Jakubiec (SP nr 4 w Świdnicy) oraz Artur Pojasek (Gimnazjum nr 1 w Świdnicy). 

Nagrody indywidualne otrzymali: I miejsce  Justyna Majborska (SP w Jaworzynie Śląśkiej) i Szymon Wiraszka (Gimnazjum Nr1 w Świdnicy), II miejsce – Weronika Wąsowska (SP nr 105 w Świdnicy) oraz Angelika Lech (Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych w Świebodzicach), a III miejsce – Kaja Wasilewska (SP w Jaworzynie Śląskiej) i Klaudia Zyska (Gimnazjum w Witoszowie Dolnym).

Najlepsze zespoły 2017 roku to: Crazy Girls (Amelia Stojko, Dominika Bizoń, Amelia Walatek i Maja Lęga) ze Szkoły Podstawowej w Lutomii Dolnej oraz duet z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Róża Krawczyk i Grażyna Marchewka. Drugą nagrodę w zdobyli Małgorzata Mech i Wiktoria Dyszy (SP nr 6 w świdnicy) oraz zespół Dragons z Gimnazjum w Lutomii Dolnej (Natalia Janiszewska i Wiktor Chromy), a trzecią –  Wiktoria Wiraszka i Zuzanna Klimczak (SP nr 6 w Świdnicy) oraz zespół Ich czworo  z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy.

Podczas przerw przygotowano poczęstunek dla uczestników konkursu i ich opiekunów, a uczniowie Gimnazjum Nr 1 zabawiali publiczność swoimi występami.

 Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!:)

(info G1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *