Angielski znają śpiewająco (FOTO/VIDEO)

28 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych oraz kółek muzycznych z powiatu świdnickiego wzięło udział w XIV Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej, który odbył się w Mikołajki, 6 grudnia w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy. Młodzież po raz kolejny udowodniła, że z językiem angielskim radzi sobie śpiewająco!

festiwal-piosenki-angielskiej-hotelarka-2016-8

I miejsce zdobyła Angelika Lech ze Studia Muzycznego „Katharsis” w Świdnicy za wykonanie piosenki „Seven nation army”

Organizatorem Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej od lat jest Zespół Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy, a w szczególności nauczyciele języka angielskiego – Agnieszka Michalska, Bożena Domagała, Katarzyna Błaszczyk oraz Robert Karwowski – nauczyciel WF, odpowiedzialny za przygotowanie techniczne.

Festiwal ma na celu prezentację i kształtowanie umiejętności językowych i muzyczno-wokalnych, a także realizowanie własnych pasji oraz kulturową samorealizację. Oprócz zaprezentowania się przed szerszą publicznością liczy się też dobra zabawa. To wszystko sprawia, że impreza cieszy się ogromną popularnością. W tym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników – mówi Agnieszka Michalska i dodaje, że również poziom z roku na rok jest coraz wyższy. – Młodzi ludzie kolejny raz pokazali, że mają talent. Jestem pewna, że jeszcze kiedyś o nich usłyszymy! – przyznaje nauczycielka języka angielskiego.

festiwal-piosenki-angielskiej-hotelarka-2016-24

W XIV edycji Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej wzięło udział 28 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych oraz kółek muzycznych z powiatu świdnickiego.

Jury w składzie Łukasz Lesiów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, Daria Globisz – uczennica Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy, Leokadia Kasprzycka z Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy, Renata Świderska z Zespołu Szkół w Strzegomiu i Jolanta Musiał z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy zgodnie przyznali, że poziom był bardzo wysoki.

https://youtu.be/P5oVZEGgDO4

Nagranie: Mariusz Ordyniec

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Angelika Lech ze Studia Muzycznego „Katharsis” w Świdnicy za wykonanie piosenki „Seven nation army”

II miejsce: Joanna Mirowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wykonanie piosenki „Make you feel my love”

III miejsce: Ewelina Jursza ze Studia Muzycznego „Katharsis” w Świdnicy za wykonanie piosenki „Hurt”

Wyróżnienia jury:

Emilia Stempin z Zespołu Szkół w Strzegomiu za wykonanie piosenki „Love on the brain”

Szymon Wiraszka z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wykonanie piosenki „If you never want to be in love”

Klaudia Zyska z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wykonanie piosenki „Alarm”.

Wyróżnienia przyznane przez panią Izabelę Katarzynę Mrzygłocką, poseł na Sejm RP, panią Agnieszkę Kołacz- Leszczyńską, poseł na Sejm RP oraz pana Tomasza Siemoniuka, posła na Sejm RP:

Eleni Theodosiadou z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wykonanie piosenki „Santa Baby”

Katarzyna Podhalicz z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy za wykonanie piosenki „The big bang”

Żaneta Włudyga z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy za wykonanie piosenki „No one”.

Posłowie ufundowali też jedną z nagród przyznanych Angelice Lech za I miejsce.

Z kolei publiczność porwały wykonania „Let it snow” zespołu wokalnego „Elektryczne Jarzębiny” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy oraz „Give me your love” zespołu wokalnego „Next” z Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych. Wykonawcy otrzymali nagrody publiczności w postaci słodyczy.

Sponsorzy:

Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Miejski w Świdnicy, pani Izabela Katarzyna Mrzygłocka – poseł na Sejm RP, pani Agnieszka Kołacz- Leszczyńska – poseł na Sejm RP, pan Tomasz Siemoniuk – poseł na Sejm RP, Sławoj Starobrzyński, wydawnictwo Oxford University Press, wydawnictwo Pearson, kino Cinema 3D w Świdnicy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oryginalnych wykonań a tym występującym po raz pierwszy przełamania tremy i wewnętrznych oporów przed występami publicznymi. Dziękujemy opiekunom, którzy bardzo sumiennie przygotowali swoich podopiecznych. Gratulujemy laureatom – mówią organizatorzy i przyznają, że z niecierpliwością oczekują na jubileuszową XV edycję w przyszłym roku.

zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

  • relacja w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *