Andrzejki z Pucharem, Mikołajki z ligą

To będzie duża gratka dla kibiców, ale i samych zawodników Franc Gardiner Świdnica. W andrzejkowy wieczór (czwartek, 30 listopada, godzina 19.30, hala Zawiszów) w ramach rozgrywek o Puchar Polski świdniczanie zmierzą się z występującą w I lidze R8 Basket AZS Politechnika Kraków. Trzy dni później (niedziela, 17.00) czeka ich mecz z wiceliderem III ligi Basketem Szczawno.

Rozgrywki koszykarskiego Pucharu Polski nie mają może wielkiej rangi – swój akces zgłosiło tylko dwanaście zespołów – osiem z III ligi, trzy z II ligi, jeden z I i żaden z ekstraklasy, ale dla zespołów z niższych lig to szansa na pokazanie się „w Polsce”. Świdniczanie wspaniale z niej korzystali. Wygrana z Siechnicami otworzyła drogę do skonfrontowania swoich umiejętności z drużyną z zaplecza ekstraklasy. Zespół z Krakowa ma aspirację do gry w ekstraklasie, a w swoich szeregach ma między innymi takich graczy jak Michael Dagna Hicks czy Michał Hlebowicki. Jako R8 Basket 3×3 Kraków to uczestnik prestiżowego FIBA 3×3 World Tour.

Nie ma wątpliwości, że dla podopiecznych trenera Mieczysława Młynarskiego, którzy amatorsko bawią się basketem konfrontacja z takim przeciwnikiem będzie dużą gratką. Podobnie jak dla kibiców, którzy zobaczą w akcji naprawdę solidną drużynę!

Drugi mecz rozegrany zostanie 3 grudnia (niedziela) o godz. 17:00. Świdniczanie podejmować będą wicelidera III ligi mężczyzn MKS Basket Szczawno – Zdrój. Podczas tego spotkania oprócz sportowych emocji na kibiców będą również czekać mikołajkowe prezenty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *