Amin „wyleczył” Żurawskiego

polonia 04

polonia 04Piąty zespół III ligi małopolsko-świętokrzyskiej – Poroniec Poronin z byłym reprezentantem Polski, 39-letnim Maciejem Żurawskim w składzie nie miał wiele do powiedzenia w starciu z Polonią-Stalą Świdnica. Biało-zieloni pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając szósty z siedmiu mecz sparingowy!

Polonia-Stal Świdnica – Poroniec Poronin 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kukla 7′, 2:0 Szuba 57′, 3:0 Pankowski 65′, 4:0 Kukla 72′

Polonia-Stal: Stitou – Andriej (testowany), Salamon, Luber, Pankowski, Rytko, Truszczyński, Jegor (testowany), Tobiasz, Kukla, G. Borowy oraz Wajdzik, Chrapek, Szuba, Jaros, Rosiak, Sz. Borowy

Mecz miał odbyć się w Świdnicy, ale ostatecznie zagrano w Dzierżoniowie, gdzie przebywają na obozie piłkarze z Poronina.

Świdniczanie rozbili rywali aż 4:0, a swój wielki dzień miał bramkarz Amin Stitou. Pracy nie miał może zbyt wiele, ale kilka minut po przerwie obronił rzut karny wykonywany przez samego „Żurawia”. – Był to chyba kluczowy moment meczu, bo karny był przy stanie 1:0. Żurawski strzelił w prawy róg bramki, ale Amin go wyczuł i odbił piłkę. Żurawski jeszcze dobijał z ostrego kąta, ale naciskany przez obrońców przeniósł piłkę nad poprzeczką – opowiada Mateusz Dzień vel Rakoczy, dyrektor Polonii-Stali. polonia 04

Żuraw”, w przeszłości dwukrotny król strzelców polskiej ekstraklasy, zawodnik Celticu Glasgow to nie jedyny weteran w zespole z Podhala. W kadrze Porońca są też 42-letni Artur Prokop (106 meczów w lidze) czy 36-letni Dawid Bartos (49 meczów). Uwagę zwraca też nazwisko 30-letniego Grzegorza Kmiecika (70 meczów w lidze).

Rutyniarze nie mieli jednak po meczu z Polonią-Stalą wesołych min. Zespół z Poronina zaprezentował się bardzo przeciętnie na tle dobrze usposobionej drużynie Marcina Morawskiego. Wynikjuż w siódmej minucie otworzył Kamil Kukla. Tuż po niewykorzystanej jedenastce przez rywali na 2:0 podwyższył Wojciech Szuba, a kolejne dwa gole sprezentował rywalom golkiper Porońca. Najpierw nie poradził sobie z ostrym „centrostrzałem” Cezarego Pankowskiego, a na koniec wbił piłkę do siatki… plecami. Po rzucie rożnym wykonanym przez Kuklę futbolówka najpierw uderzyła w słupek, a następnie właśnie w golkipera.

Warto odnotować pojawienia się w składzie Polonii-Stali dwóch zawodników z Ukrainy… (więcej w papierowym wydaniu „WŚ”)