Amerykański Balet w Świdnicy

baner 55 x 22 m

baner 55 x 22 m– Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm – tak napisał o nich Dallas Morning News. Mowa o słynnej, amerykańskiej grupie baletowej Ballet Magnificat, która już 23 maja wystąpi w Świdnicy. W tym tygodniu ruszyła sprzedaż biletów.

– Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm – tak napisał o nich Dallas Morning News. Mowa o słynnej, amerykańskiej grupie baletowej Ballet Magnificat, która już 23 maja wystąpi w Świdnicy. W tym tygodniu ruszyła sprzedaż biletów.

baner 55 x 22 m

Za pomocą dramatu, bólu, radości i nadziei Ballet Magnificat przedstawi niebywały spektakl „Bezpieczna Kryjówka”. Oparty jest on na prawdziwej historii Corrie ten Boom i jej rodziny, którzy podczas działań wojennych w holenderskim mieście Haarlem w 1944 roku ukrywali w komórce wybudowanej przy ścianie w swoim domu prześladowanych Żydów. W ten sposób rodzinie ten Boom udało się uratować przed hitlerowską zagładą wielu Żydów. Niestety, 28 lutego 1944 r. ktoś doniósł nazistowskiej policji o działalności rodziny ten Boom, która wraz z ukrywanymi Żydami została aresztowana i wywieziona do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, z którego tylko Coorie cudem przeżyła i została zwolniona. Niedługo po tym Coorie spotyka dozorczynię z obozu zagłady, odpowiedzialną za śmierć jej siostry…

Zobacz video

Ballet Magnificat to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson w Missisipi, przez amerykankę, zawodową tancerkę baletową, Kathy Thibodeaux. Cztery lata wcześniej Kathy zdobyła srebrny medal w prestiżowych II Amerykańskich Międzynarodowych Zawodach Baletowych. Cztery lata później powstało pragnienie, plan i realizacja założenia Ballet Magnificat oraz Akademii Sztuki Ballet Magnficat, która do dzisiaj kształtuje młodych tancerzy.

Ballet Magnificat wystawia spektakle na całym świecie. Każdego roku ponad 200 spektakli teatralno-muzycznych, zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Europie, Azji, Ameryce Południowej, a w ubiegłym roku również w Afryce. Ich występy zobaczyło już ponad 12 milionów ludzi.

Artyści: Jiri Voborsky – dyrektor artystyczny, Mark Leber, Daniel Ranck, Erin Beaver – dyrektor tourne, Nina Bjorkman, Kayla Green, Cortne Robinson, Leslie Shiver, Sally Monroe, Stephanie Burklin, Andrea Payne, Hannah Gilman, Rebecca Colenda, Jackie Brouwer, Olivia Nelsen, Danielle Fasolino. Choreografia i adaptacja historii: Jiri Sebastian Voborsky (Czechy). Kostiumy: Laurel Hollingsworth, Martyna Błażejewska, Katie Garwood, Christina Habib. Artyści podczas spektaklu tańczą do muzyki m.in. Antonina Dvoraka, Shannon Wexelburg, Johna Williamsa.

Amerykański Balet Magnificat wystąpi 23 maja o godzinie 18.00 w sali teatralnej ŚOK.

Organizatorzy wydarzenia: ŚOK i Kościół Zielonoświątkowy w Świdnicy

Patroni wydarzenia: prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, Poseł na Sejm RP Teresa Świło

plakat B2 50 x 70 cm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *