Amber pokonany!

siatkauniwersal2

Siatkarki Polonii Świdnica zgarnęły komplet punktów. W środę we własnej hali pokonały 3:1 beniaminka ligi Amber Kalisz. Kolejna okazja na podreperowanie dorobku punktowego nadarzy się w sobotę. Polonia znów zagra u siebie z beniaminkiem, tym razem Sobieskim Oława (sobota, 17 listopada, godz. 15.00, hala Zawiszów.

Polonia Świdnica – Amber Kalisz 3:1 (25:12, 25:18, 17:25, 25:17)

Polonia: Gierwatowska, Woźniak, Śmidowicz, Kołodziejczak, Mielczarek,, Bojko, Gałązka (libero) oraz Florianne, Jewiarz

Zespół z Kalisza dopiero uczy się siatkówki na drugoligowym poziomie. Wygrał tylko jeden z dotychczasowych ośmiu meczów i to podopieczne Magdaleny Sadowskiej były zdecydowanym faworytem potyczki.

Pierwszy set to potwierdził. Polonistki dosłownie zmiotły Amber z parkietu zwyciężając 25:12. Druga partia była już bardziej wyrównana. Polonia utrzymywała przewagę kilku oczek, ale dopiero seria kapitalnych zagrań Pauliny Jewiarz w końcówce seta przypieczętowała wygraną 25:18.

Wydawało się, że mecz zakończy się w trzech setach, ale jak to często w siatkówce bywa, przy stanie 2:0 w szeregi gospodyń wdało się zbyt duże rozluźnienie. Amber błyskawicznie odskoczył na 10:3. Świdniczanki rzuciły się w pogoń – zmniejszyły straty do pięciu oczek (9:14), ale przyjezdne opanowały sytuację i zwyciężyły 25:17.

W czwartej partii wszystko wróciło do normy. Polonia kontrolowała grę i pewnie zwyciężyła 25:17, a w całym meczu 3:1.