Alchemicy wydali jubileuszową książkę

Dekadę temu powstała przy Świdnickim Ośrodku Kultury grupa teatralna dorosłych. Dziesięciolecie to dla zespołu czas podsumowań, wspomnień i przemyśleń, stąd pomysł na publikację książkową, w której zebrano wszelkie świadectwa dotyczące działalności grupy i ocalono je przed zapomnieniem.

W tekstach autorstwa Marioli Mackiewicz szczegółowo zrekonstruowane są wszystkie inscenizacje i zakulisowe perypetie związane z ich przygotowywaniem, jest też w książce całe mnóstwo teatralnych anegdot przytaczanych przez innych członków trupy, jak też ich biografie, Alfabet pojęć alchemicznych oraz recenzje i relacje kresowe.  Książkę można nabyć w ŚOK-u przy okazji przedstawień najnowszej produkcji Alchemii teatralnej – QUI PRO QUO w reż. Juliusza Chrząstowskiego oraz w Informacji Turystycznej

„…zespół okrzepł, wzbogacił się o doświadczenia, a dzięki temu dorósł do wyzwań artystycznych, doskonaląc z roku na rok swe umiejętności. Poza tym zdobyliśmy sympatię widzów, gdyż bilety na nasze spektakle nie czekają zbyt długo na nabywców. Wrośliśmy w pejzaż teatralnej Świdnicy i nadal mamy ochotę domalowywać jakiś nowy, zaskakujący motyw, na tworzonym zespołowo obrazie. Mamy za sobą już dziewięć spektakli, które miały swoją publiczność, a obecnie przygotowujemy dziesiąty, którym też chcemy zawalczyć o uwagę i serca teatromanów. Amatorska zabawa w teatr ciągle daje nam radość, co istotne, bo bez niej bylibyśmy nudnymi rutyniarzami”.  (ze wstępu Marioli Mackiewicz)

Cena książki to 5 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *