Alchemicy pracują nad kulturą…fizyczną

W marcu młodzi alchemicy pracują nad najnowszym pokazem warsztatowym. Tym razem na plan pierwszy wychodzi kultura, ale…fizyczna!

„Kultura Fizyczna”, którą opiekuje się Andrzej Błażewicz – student reżyserii na krakowskiej PWST, to projekt zakładający pracę nad rolą metodą fizyczną. Wychodząc od założeń Michaiła Czechowa, przyglądając się Grotowskiemu, obserwując dokonania Schaeffera i jego uczniów (Jan Peszek, Mikołaj Grabowski) będziemy próbowali dobrać się do tekstu przez ciało aktora – wyjaśnia Halina Szymańska ze Świdnickiego Ośrodka Kultury i dodaje: – Przez wysiłek fizyczny, zmęczenie dokopywać się do najgłębszych sensów. Nie analizować ale działać. Osiągnąć taki stan zmęczenia – w którym już nic się „nie gra”, tylko wypuszcza słowa, nic się nie kłamie. Na warsztat bierzemy różne monologi dramaturgii klasycznej i współczesnej. Zobaczymy co z takiego zderzenia się urodzi.

Alchemicy na pokaz warsztatowy zapraszają 25 marca o godz.17.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 18 w Świdnicy. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *