AKS, Victoria i Karolina gromią. Tylko punkt Polonii-Stali

Bardzo udanie rozpoczęły rozgrywki w IV lidze zespoły z powiatu świdnickiego. Komplet punktów powędrował na konto AKS-u Strzegom oraz beniaminków ze Świebodzic i Jaworzyny. Nie wygrała tylko Polonia-Stal Świdnica. Odmłodzeni biało-zieloni nie dali rady innemu nowicjuszowi – MKP Wołów.

aks

Polonia-Stal Świdnica – MKP Wołów 1:1  (0:0)

Bramki: 1:0 Myrta 47′, 1:1 Janus 65′

Polonia-Stal: B. Kot – Ł. Kot, Salamon, P. Mazanka, Kozaczenko, Sowa (67′ Filipczak), Szuba, Jagieła, Łuszkiewicz (79′ Smutek), Myrta

Victoria Świebodzice – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Traczykowski 5′, 2:0 Niemczyk 7′, 3:0 Błaszczak 25′

Victoria: Bielak – Szyszka, Jędrasiewicz, Niemczyk, Sadowski, Błazczak, Khodzamkulov (68′ Michnicki), Błażyński, Słapek (76′ Zyl), Bałut, Traczykowski

Karolina Jaworzyna – Sokół Marcinkowice 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mróz 13′, 2:0 M. Rosiak 64′, 3:0 Mróz 87′

Karolina: Wajdzik – M . Rosiak, Mrowiec, Salamon, Czernicki, Schmidt (75′ D. Tymcik),. Mróz, J. Rosiak, Roszak, Borowy, Ptak

Zamet Przemków – AKS Strzegom  0:5 (0:1)

Bramki: 0:1 A. Wasilewski 43′, 0:2 A. Wasilewski 60′, 0:3 M. Wasilewski 65′, 0:4 M. Wasilewski 73′, 0:5 Kloc 89′

AKS:Słowik – Durajczyk, Dominiak, Sudoł, Sabat, Krupnik, Szerszeń (M. Wasilewski), Domaradzki (Gołąbek), Sobczak (D. Krzyżanowski), Uszczyk (Górowski), A. Wasilewski (Kloc)

Mecz w Świdnicy był jednostronnym widowiskiem. Polonia-Stal przez całe spotkanie wyraźnie przeważała, ale  niewiele z tego wynikało. Goście bronili się skutecznie i szczęśliwie, a do tego byli zabójczo skuteczni. Po strzale z rzutu wolnego wyrównali na 1:1 i utrzymali korzystny dla siebie rezultat. Wcześniej gola dla świdniczan zdobył Robert Myrta, jeden kilku młodziutkich graczy, którzy latem zasilili ekipę trenerów Tomasza Oleksego i Mariusza Miętkiewicza. – Czujemy duży niedosyt, bo w drugiej połowie praktycznie przez 45 minut przebywaliśmy na połowie przeciwnika. Niestety, biliśmy głową w mur – mówił po spotkaniu Oleksy.

Za tydzień Polonia-Stal spróbuje odrobić stratę dwóch punktów w meczu z Karoliną Jaworzyna. Zadanie wcale nie musi należeć do łatwych, bo jaworzynianie zaczęli sezon od wygranej 3:0 z Sokołem Marcinkowice.  Drużyna Tomasza Idziaka szybko objęła prowadzenie za sprawą Mateusza Mroza, ale potem inicjatywę przejęli gości. Groźny był między innymi znany z występów w Polonii-Stali Rafał Kohut. W drugiej połowie Sokół wciąż dążył do wyrównania, ale gole zdobywała Karolina. W 64. minucie po dokładnym dośrodkowaniu Bartosza Roszaka, strzałem głową wynik podwyższył Michał Rosiak, a trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry rezultat ustalił Mróz, dobijając swój strzał z rzutu karnego.

Nadspodziewanie łatwo po trzy punkty sięgnęła świebodzicka Victoria. Latem w mieście „Michałków” doszło do wielu perturbacji.  Zmienił się zarząd klubu, długo pod znakiem zapytania stała dalsza praca trenera Macieja Jaworskiego, odeszło kilku zawodników… Ostatecznie wszystko udało się jakoś posklejać, ale nie miało to wiele wspólnego ze stabilizacją, do jakiej przyzwyczajono się w poprzednich latach. W takich okolicznościach wygrana 3:0 ze spadkowiczem z III ligi to świetny rezultat. Gospodarze załatwili sprawę błyskawicznie i ustalili rezultat już po 25 minutach gry… – Mogliśmy strzelić jeszcze dwie-trzy bramki, ale na pewno nie będę narzekał – śmiał się po meczu trener Jaworski.

Świetnie w nowy sezon wszedł także AKS Strzegom. Podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego aż 5:0 wygrali w Przemkowie z Zamkiem. Po dwa gole dla gości zdobyli bracia Marcin i Adam Wasilewscy. – Cieszę się z udanego początku sezonu, tym bardziej, że wszystkie bramki strzelili napastnicy. Byliśmy piłkarsko lepsi i mieliśmy cały mecz pod kontrolą. Gospodarze zagrali ambitnie, jednak po drugim golu uszło z nich powietrze i udało nam się efektownie zwyciężyć. Nie chciałbym nikogo wyróżniać, bo cała drużyna zagrała dobre zawody. Prawdziwa weryfikacja przyjdzie w drugiej kolejce, kiedy u siebie zmierzymy się z niewygodnym dla nas rywalem – Orkanem Szczedrzykowice – stwierdził trener AKS-u, Jarosław Krzyżanowski.

IV liga, grupa wschodnia

1. kolejka (13-14.08): Victoria Świebodzice – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:0 (3:0), Polonia-Stal Świdnica – MKP Wołów 1:1 (0:0), Karolina Jaworzyna – Sokół Marcinkowice 2:0 (1:0), Wiwa Goszcz – Bielawianka 1:1 (1:0), Unia Bardo – Foto Higiena Gać 1:2 (0:1), Orzeł Sadowice – GKS Kobierzyce 0:7 (0:4), Pogoń Oleśnica – Sokół Wielka Lipa 3:1 (1:1), Piast Nowa Ruda – Orzeł Ząbkowice 1:1 (0:0)

16. Orzeł Sadowice (b)                1          0          0-0-1   0:7

Następna kolejka (20-21.08): Polonia-Stal – Karolina (sb. 17.00), Wiwa – Victoria (sb. 17.00), Bielawianka – Orzeł Z., Sokół W. L. – Piast, Sokół M. – Pogoń, Kobierzyce – Wołów, Foto Higiena – Orzeł S., Bystrzyca – Unia

IV liga, grupa zachodnia

1. kolejka (13-14.08): Zamet Przemków – AKS Strzegom 0:5 (0:1), GKS Warta Bolesławiecka – Zagłębie II Lubin 1:2 (0:2), Stal Chocianów – Chrobry II Głogów 3:1, Sparta Grębocice – Granica Bogatynia 4:1 (2:0), Orla Wąsosz – Karkonosze Jelenia Góra 0:0, Piast Wykroty – Lotnik Jeżów Sudecki 5:1 (5:0), Apis Jędrzychowice – Nysa Zgorzelec 0:0, Włókniarz Mirsk – Orkan Szczedrzykowice 0:2 (0:1)

1. AKS Strzegom                                  1          3          1-0-0   5:0
  2. Piast Wykroty (b)                               1          3          1-0-0   5:1
  3. Sparta Grębocice (b)                          1          3          1-0-0   4:1
  4. Stal Chocianów (b)                            1          3          1-0-0   3:1
  5. Orkan Sczedrzykowice                      1          3          1-0-0   2:0
  6. Zagłębie II Lubin (s)                          1          3          1-0-0   2:1
  7. Apis Jędrzychowice (b)                     1          1          0-1-0   0:0
  8. Karkonosze Jelenia Góra (s)             1          1          0-1-0   0:0
  9. Nysa Zgorzelec (b)                            1          1          0-1-0   0:0
  10. Orla Wąsosz (b)                                 1          1          0-1-0   0:0
  11. GKS Warta Bolesławiecka (b)          1          0          0-0-1   1:2
  12. Chrobry II Głogów                            1          0          0-0-1   1:3
  13. Włókniarz Mirsk                                1          0          0-0-1   0:2
  14. Granica Bogatynia                             1          0          0-0-1   1:4
  15. Lotnik Jeżów Sudecki                       1          0          0-0-1   1:5
  16. Zamet Przemków (b)                         1          0          0-0-1   0:5

Następna kolejka (20-21.08): AKS – Orkan (sb. 15.00), Nysa – Włókniarz, Lotnik – Apis, Karkonosze – Piast, Granica – Orla, Chrobry II – Sparta, Zagłębie II – Stal, Zamet – Warta Bolesławiecka