AKS liderem, Polonia-Stal coraz niżej

Wydarzeniem weekendu było starcie na szczycie grupy zachodniej. AKS Strzegom odwrócił losy meczu i od stanu 0:2 wyprowadził wynik na 3:2 w meczu z Apisem Jędrzychowice. Podopieczni Marcina Morawskiego wskoczyli na pierwszą lokatę w tabeli. Po czwartej porażce z rzędu na dwunaste miejsce spadła Polonia-Stal Świdnica, a Karolina Jaworzyna wciąż jest ostatnia.

Polonia-Stal Świdnica – Polonia Trzebnica 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Miazgowski 80′

Polonia-Stal: B. Kot – Kozaczenko (86′ Florian), Białas, Skowroński, Jagieła, Sowa, Madej, Filipczak (86′ Mazanka), Szuba, Szczygieł, Traczykowski

Karolina Jaworzyna – Nysa Kłodzko 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Bońkowski 86′

Karolina: Wajdzik – Salamon, Czernicki, Piątek, M. Krawczyk, J. Rosiak, Adamowicz (75′ Marmajewski), Turzański, Putaj (80′ Wełyczko), Ptak, Mróz (89′ Drozdek)

AKS Strzegom – Apis Jędrzychowice 3:2 (1:2)

Bramki:

AKS: Słowik – Durajczyk, Sobczak (82′ Bałut), Emeka, Chrapek, Krupnik, Serweciński, Domaradzki, Kokoszka (90′ Szeszeń), Morawski, Sadowski (88′ Lewandowski)

W pojedynku z imienniczką z Trzebnicy piłkarze Polonii-Stali liczyli na punkty, bo po trzech kolejnych przegranych ich sytuacja w tabeli zaczęła się komplikować. Niestety, znów górą byli rywale. Biało-zieloni przegrali na własnym boisku 0:1 i mając w perspektywie wyjazdowe starcia ze Śląskiem II Wrocław i Orłem Ząbkowice znaleźli się w trudnym położeniu.

Sprawdziła się stara piłkarska prawda, że niewykorzystane okazję lubią się mścić. W pierwszej połowie świdniczanie zdecydowanie przeważali i mieli okazje do zdobyciu kilku bramek. Najbliżej szczęścia byli Jakub Filipczak i Marcin Traczykowski. Niestety, pierwszy obił słupek, a drugi poprzeczkę. Do przerwy kibice nie doczekali się goli, a po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Kluczowa dla losów spotkania okazało się zdarzenie z 53. minuty, gdy za faul czerwoną kartkę ujrzał Jakub Białas. Grający z przewagą jednego zawodnika goście przejęli inicjatywę. Przewagę udokumentowali dziesięć minut przed upływem regulaminowego czasu grupy, gdy do siatki trafił Rafał Miazgowski.

Od dziewięciu kolejek punktów nie zdobyła Karolina. Tym razem podopieczni Tomasza Idziaka przegrali na własnym obiekcie 0:1 z Nysą Kłodzko. Gospodarze mogą jednak mówić o pechu, bo bramkę stracili w samej końcówce meczu, gdy rywale grali w dziesiątkę. Kilka chwil wcześniej czerwoną kartkę obejrzał Ukrainiec Oleksij Fatianov.

IV liga Sport-Track, grupa wschodnia

23 kolejka (28-29.04): Polonia-Stal Świdnica – Polonia Trzebnica 0:1 (0:0), Karolina Jaworzyna – Nysa Kłodzko 0:1 (0:0), Śląsk II Wrocław – Górnik Wałbrzych 2:0 (1:0), Wiwa Goszcz – Foto Higiena Gać 0:2, Bielawianka – Pogoń Oleśnica 2:2, Piast Żerniki – Orzeł Ząbkowice 3:3 (1:1), Sokół Marcinkowice – Sokół Wielka Lipa 3:0, MKP Wołów – Unia Bardo 5:1

16. Karolina Jaworzyna 21 9 2-3-16 14:59

Następne mecze (1.05): Śląsk II – Polonia-Stal (11.00), Wiwa – Karolina (17.00), Unia – Nysa, Górnik – Orzeł, Pogoń – Sokół W. L., Wołów – Sokół M., Bielawianka – Piast; (5-6.05): Orzeł – Polonia-Stal (sb. 16.00), Polonia T. – Karolina (sb. 17.00), Unia – Sokół M., Sokół W. L. – Piast, Nysa – Wiwa, Foto-Higiena – Śląsk II, Górnik – Bielawianka, Pogoń – Wołów

IV liga Sport-Track, grupa zachodnia

23 kolejka (28-29.04): AKS Strzegom – Apis Jędrzychowice 3:2, Olimpia Kowary – Orla Wąsosz 0:0, Górnik Złotoryja – Sudety Giebułtów 1:2, Chrobry II Głogów – Nysa Zgorzelec 5:0 (0:0), Orkan Szczedrzykowice – Odra Ścinawa 0:1 (0:0), Sparta Grębocice – Włókniarz Mirsk 3:1, Górnik Boguszów-Gorce – Stal Chocianów 0:1 (0:0), Karkonosze Jelenia Góra – Olimpia Kamienna Góra 8:0 (4:0)

16. Górnik Boguszów-Gorce (b) 22 13 3-4-15 17:64

Następne mecze (1.05): AKS – Karkonosze (12.00), Olimpia K. – Orkan, Orla – Olimpia K. G., Nysa – Odra, Górnik Z. – Włókniarz, Chrobry II – Sudety, Apis – Stal, Sparta – Górnik B. G.; (5-6.05): Orla – AKS (sb. 17.00), Włókniarz – Górnik B. G, Stal – Karkonosze, Olimpia K. G. – Orkan, Odra – Sudety, Górnik Z. – Chrobry II, Nysa – Olimpia K. Apis – Sparta