Akrobatyczny weekend (FOTO)

Za akrobatami Polonii Świdnica bardzo intensywny weekend. W sobotę najmłodsi zawodnicy i zawodniczki rywalizowały w wewnętrznych zawodach w Świdnicy o tytuły „Młodego Polonisty”. W tym czasie „eksportowe” grupy stanęły w szranki prestiżowego Grand Prix w Łańcucie.

Do Łańcuta zawitało blisko 400 zawodników z Polski, Ukrainy, Niemiec i Węgier. Było to wspaniałe widowisko. Mimo olbrzymiej konkurencji zawodnicy MKS Polonia Świdnica, zaprezentowali się z najlepszej strony i odnieśli spore sukcesy. Największym było pierwsze miejsce dwójki mieszanej 11-16 lat Zuzanna Idziak, Szymon Wolano.

Pozostałe miejsca świdniczan: 10 miejsce (dwójka kobiet w kategorii 11-16 lat – Sara Niedzielska, Oliwia Pyka; 12 miejsce trójka kobiet w kategorii 11-16 lat – Aleksandra Wolano, Marika Pietras, Amelia Trelewska; 22 miejsce trójka kobiet w kategorii YOUTH I – Zofia Lemańska, Nikola Mojsa,Anna Kulig

Sukces odniósł też świdnicki szkoleniowiec Piotr Pas, który wybrany został najlpeszym trenerem zawodów.

Na wewnętrznych klubowych zawodach o tytuł Młodego Polonisty w hali przy ulicy Pionierów zameldowało się 80 zawodników i zawodniczek w wieku od 3 do 12 lat. Dla wszystkich były to pierwsze zawody w życiu. Była zatem trema i olbrzymie emocje tak wśród startujących, jak i dopingujących rodziców, krewnych, przyjaciół.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *