Akademia Sztuk Walki w Galerii Świdnickiej

W sobotę, 9 września w godzinach 14.00-16.00 w Galerii Świdnickiej odbędą się pokazy oraz otwarte treningi dla miłośników sportów walki. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy z Akademią Sztuk Walki, która od września prowadzi w Świdnicy treningi Capoeiry, Brazylijskiego jiu-jitsu oraz MMA. Z uwagi na otwarty charakter imprezy, każdy uczestnik będzie mógł poznać tajniki tych dziedzin z bliska. Treningom i pokazom towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo.

Tworzeniu Akademii Sztuk Walki przyświeca idea stworzenia miejsca, które będzie promować aktywność fizyczną jako styl życia, które ma przyciągnąć ludzi z pasją i pragnących tą pasją dzielić się z innymi w przyjaznej, a z czasem rodzinnej atmosferze.

Akademia stawia na różnorodność, na możliwość rozwijania się w wielu kierunkach takich jak siła fizyczna, koordynacja ruchowa, gibkość, wytrzymałość, a także aspekty zdrowotne, aby treningi poprawiały nie tylko osiągi fizyczne ale również zdrowie. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy:

Jerzy Ryłko – od wielu lat związany ze sztukami walki – Oyama Karate, Karate Kyokushin, Kickboxing, Krav-Maga, którą trenuje do dziś i jestem instruktorem, Capoeira, którą również trenuje do dziś i jestem instruktorem. Stawia na ciągły rozwój i wprowadza do treningów wiele technik i ćwiczeń prozdrowotnych.

Bartłomiej Batko – czynny zawodnik oraz trener. Posiada na koncie walki zawodowe w formule MMA. Zafascynowany Brazylijskim Jiu Jitsu, w którym posiada purpurowy pas z rąk samego Mariusza Linke (pierwszy czarny pas w Polsce). Ponadto ciągle rozwija się w zakresie dietetyki oraz profesjonalnym podejściu do zbijania wagi, co niewątpliwie jest problemem większości sportowców.

CAPOEIRA to afro-brazylijska forma sztuki, która łączy w sobie elementy sztuki walki, gier, muzyki  i tańca. Została ona stworzona w Brazylii przez niewolników przywiezionych z Afryki, zwłaszcza  z dzisiejszej Angoli w XVI wieku. Uczestnicy tworzą Roda (port. koło) i na zmianę albo grają na instrumentach muzycznych takich jak berimbau, śpiewają, albo grają/walczą ze sobą w parach w centrum okręgu. Jogo (port. gra), cechuje się płynnością akrobacji, przejść, ruchów, kopnięć  i uderzeń rękami czy głową.

 

BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU to sport walki wywodzący się z ju-jitsu, zapasów i judo, który wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze i koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej – dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się. Zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu walczą w zwarciu, co dodatkowo utrudnia ich przeciwnikom wykonywanie uderzeń.

 

MIXED MARTIAL ARTS (MMA) to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą przy dużym zakresie dozwolonych technik. Mieszane sztuki walki wyrażają jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki – zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka. Rywalizacja jest zarówno w stójce, jak i parterze. W walkach MMA dozwolone są rzuty, ciosy pięściami, kopnięcia, dźwignie, ale za to  zabronione są natomiast techniki znacznie niebezpieczne  dla zdrowia zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *