Adwentowe Koncerty po raz szósty

 

Świdnickie małżeństwo organistów – Zuzanna i Maciej Batorowie już po raz szósty zapraszają na Adwentowe Koncerty Wokalno-Organowe. W programie utwory kompozytorów barokowych, romantycznych i XX – wiecznych. Wstęp jak zawsze jest wolny!

vi_koncerty_plakat-669x940

W okresie radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia zaplanowano dwa koncerty odbywające się tradycyjnie w barokowym kościele pw. św. Józefa przy ulicy Kotlarskiej w Świdnicy.

Pierwszy z nich już w niedzielę, 11 grudnia. Dla zebranych wystąpią sopranistka Anna Wilczyńska i organista Maciej Bator.

Drugi koncert zaplanowany jest na niedzielę, 18 grudnia. Tym razem o wystąpi duet wokalny – Marcjanna Myrlak i Dagmara Barna z organowym akompaniamentem Zuzanny Bator.

– Jest to już szósta edycja adwentowego festiwalu, który cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności. W Świdnicy jest to festiwal organowy z najdłuższą tradycją. Organizatorzy chcą promować muzykę organową i kameralną, z akcentem na śpiew. Instrument w kościele p.w. św. Józefa to niewielkie i bardzo piękne organy świdnickiej firmy Schlag, która znana jest organistom na całym świecie – czytamy na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit, Świdnicki Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Świdnicy. Patronatem honorowym Festiwal objęli prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska i biskup świdnicki Ignacy Dec.

Koncerty rozpoczynają się o godzinie 19.30.

(BFG)

koncerty-adwentowe-dagmara-barna-foto2 koncerty-adwentowe-marcjanna

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *