WYDARZENIE DNIA

Aktualności

Pozostałe wpisy

NA SYGNALE

prokuratura
Na sygnale, Polecamy

Ojciec pobitego maleństwa zatrzymany

Jeszcze dzisiaj ojcu pobitego niemowlaka, o sprawie którego wczoraj informowaliśmy, zostanie postawiony zarzut znęcania się nad dzieckiem. – Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia – poinformowała redakcję Beata Piekarska-Kaleta, zastępca prokuratora rejonowego w Świdnicy.

SPORT

pilka111
Piłka Nożna, Sport

Pozytywnie zaskoczyli

Kilka miłych niespodzianek sprawiły w trzeciej kolejce  klasy A zespoły z powiatu świdnickiego. Ważne punkty zdobyły zwłaszcza drużyny wymieniane w gronie kandydatów do walki o utrzymanie.
zjednoczeni1
Piłka Nożna, Sport

Bez wygranej…

Żadnemu z naszych zespołów nie udało się wygrać w trzeciej kolejce piłkarskiej klasy okręgopwej. Remisy wywalczyły ekipy LKS-u Bystrzyca Górna i LKS-u Gola Świdnicka. Dla tych drugich to pierwszy punkt w tym sezonie.

Pozostałe wpisy

KULTURA

TP__7668
Fotogaleria, Kultura, Polecamy

Stragan Kultury w Świdnicy (FOTO)

Polski, słowacki i ukraiński folklor podziwiali w piątek zgromadzeni w teatrze świdniczanie. Na wydarzenie TUTEJSI, czyli Stragan Kultury w małym mieście, już po raz szósty zaprosiło Stowarzyszenie Miłośników Tańca „Jubilat”. Były brawurowo wykonane tańce, moc podziękowań i gromkie brawa od publiczności!

Pozostałe wpisy

FOTOGALERIE

POLITYKA

Obraz 172
Polecamy, Polityka

Absolutorium na tak

Podczas XXVIII sesji jednogłośnie radni gminy Świdnica zadecydowali o udzieleniu absolutorium dla wójta gminy Świdnica. To 13, absolutorium z tyt. wykonania przeze mnie budżetu, a 14 w mojej dotychczasowej historii na stanowisku wójta – mówiła Teresa Mazurek.
gryfy
Gospodarka, Polecamy, Polityka

Rusza 12. edycja Świdnickich Gryfów

„Świdnickie Gryfy” to najważniejsza nagroda gospodarcza w naszym mieście. Nagroda ta ma na celu wyróżnienie, a także promowanie firm i przedsiębiorstw działających w mieście, a w przypadku „Sudeckiego produktu regionalnego” – promowanie produktów wytwarzanych w naszym regionie.

Pozostałe wpisy