WYDARZENIE DNIA

TBS bfg (44)
Aktualności, Fotogaleria, Polecamy, Świdnica

TBS gotowy (FOTO)

Są ładne, nowoczesne, część jest z balkonami, ale mimo to chętnych na kupno mieszkań przy ul. Spółdzielczej w Świdnicy nie było. Zdecydowano więc, że będą to mieszkania pod wynajem na zasadach TBS. 20 mieszkań przejęło również miasto z przeznaczeniem na mieszkania komunalne.

Aktualności

Pozostałe wpisy

NA SYGNALE

gliny domokrazcy
Na sygnale, Polecamy

Pobili i okradli nastolatków

Świdniccy policjanci zatrzymali trzech sprawców podejrzanych o dokonanie rozboju. Napastnicy bijąc dwóch pokrzywdzonych, zabrali im tablet oraz telefony komórkowe. Utracone mienie zostało przez funkcjonariuszy odzyskane. Dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

SPORT

Pozostałe wpisy

KULTURA

Dni młodzieży 2016 Świdnica (34)
Fotogaleria, Kultura, Polecamy

Setki pielgrzymów w Świdnicy (FOTO)

Powiewające flagi swoich państw, uśmiechy, tańce, okrzyki, modlitwa i tylko pozytywne wibracje towarzyszyły setkom pielgrzymów, którzy dzisiaj na zakończenie diecezjalnych dni odbywających się w ramach Światowych Dni Młodzieży, zjechali do Świdnicy. Biskup świdnicki Ignacy Dec pożegnał przybyłych gości w zrozumiałym dla każdego języku i wyraził wdzięczność za obecność w diecezji świdnickiej.
Miasto Dzieci 2016 bfg (53)
Fotogaleria, Kultura, Polecamy

Dzieci rządzą miastem (FOTO)

Na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwa Miasto Dzieci. Dzisiaj uroczyście przekazano władzę najmłodszym. Prezydentem została Julia Lewandowska z grupy 41, która obiecała m.in. owoce do śniadania i dyskotekę na zakończenie turnusu. Na wiceprezydenta wybrano Kacpra Wrzodka z grupy 26.

Pozostałe wpisy

FOTOGALERIE

POLITYKA

Obraz 172
Polecamy, Polityka

Absolutorium na tak

Podczas XXVIII sesji jednogłośnie radni gminy Świdnica zadecydowali o udzieleniu absolutorium dla wójta gminy Świdnica. To 13, absolutorium z tyt. wykonania przeze mnie budżetu, a 14 w mojej dotychczasowej historii na stanowisku wójta – mówiła Teresa Mazurek.
gryfy
Gospodarka, Polecamy, Polityka

Rusza 12. edycja Świdnickich Gryfów

„Świdnickie Gryfy” to najważniejsza nagroda gospodarcza w naszym mieście. Nagroda ta ma na celu wyróżnienie, a także promowanie firm i przedsiębiorstw działających w mieście, a w przypadku „Sudeckiego produktu regionalnego” – promowanie produktów wytwarzanych w naszym regionie.

Pozostałe wpisy