Fotogaleria, Polecamy

70-lecie Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych (FOTO)

 

To piękna tradycja i święto dla wszystkich, którzy czują więź ze swoją macierzystą szkołą. Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy świętuje 70-lecie swojego istnienia! 

Rok 2017 jest szczególny dla absolwentów „Budowlanki”. 70 lat temu, dokładnie w 1947 roku, powstał w Świdnicy Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych. Dzisiaj, 7 października w szkole odbywa się IV Zjazd Absolwentów, który jest jednocześnie uczczeniem jubileuszu 70-lecia. Spotkanie po latach to wspólne wspomnienia, towarzyskie rozmowy w kawiarenkach, uroczysta msza święta, parada ulicami miasta, a na zakończenie wielka plenerowa impreza. Dosłownie wielka, bo frekwencja tegorocznego Zjazdu zaskoczyła samych organizatorów. W tym roku w murach szkoły pojawiło się blisko 200 osób, którzy wspólnie pod eskortą policji i straży miejskiej przemaszerowali z gmachu szkoły do Auli I LO, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości.

Tłumnie przybyłych gości i absolwentów witali wieloletni szef placówki Tadeusz Werner i obecna dyrektor Krystyna Kowalonek. – To jest czas wzruszeń i refleksji nad przemijaniem, ale także podziękowań. Szczególnie należą się one nauczycielom emerytom, którzy przez wiele lat tworzyli historię i tradycję tej szkoły – mówiła Krystyna Kowalonek, dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy i dodała: – Ten dzień przypomina, że w szkole najważniejszy jest uczeń, duszą szkoły nauczyciele, wsparciem – rodzice, a dumą – absolwenci. Przez te wszystkie lata w różnych okresach w szkole pracowało ponad 300 osób, a szkołę ukończyło ponad 15 tysięcy uczniów!

Jak to na jubileuszach, nie mogło zabraknąć kwiatów, prezentów i gratulacji.

Zjazd zakończy się imprezą plenerową na terenie Campingu OSiR w Świdnicy.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

relacja również w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

Garść historii

Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego należy do najstarszych placówek oświatowych na terenie Dolnego Śląska, ponieważ jej historia sięga 1947 roku.

Dziś jest dużą placówką dydaktyczną mieszczącą się w dwóch budynkach. Zajęcia odbywają się przy ul. Wałbrzyskiej 35-37. W obu obiektach znajdują się dobrze wyposażone pracownie do przedmiotów zawodowych, ogólnych i ogólnozawodowych.

Od ponad 30 lat król Polski, zwycięzca spod Wiednia – Jan III Sobieski jest patronem i symbolem ZSB-E w Świdnicy.

1 września 2002 roku dyrektorem szkoły została mgr inż. Krystyna Kowalonek. Pod jej kierownictwem szkoła pracuje do dziś.

 

7 października 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *