70 lat świdnickiej oświaty (FOTO)

W przeddzień Święta Edukacji Narodowej, w miejskim teatrze odbyły się uroczystości z okazji 70-lecia świdnickiej oświaty. Były wspomnienia, długie przemówienia oraz nagrody dla nauczycieli i dyrektorów.

 

W przeddzień Święta Edukacji Narodowej, w miejskim teatrze odbyły się uroczystości z okazji 70-lecia świdnickiej oświaty. Były wspomnienia, długie przemówienia oraz nagrody dla nauczycieli i dyrektorów.

Tłumnie zgromadzonych gości, przedstawicieli władzy miejskiej, powiatowej, oświaty, radnych, senatorów, posłów, przedstawicieli duchowieństwa, nauczycieli i dyrektorów powitała Bożena Kuźma ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Rys historyczny „Świdnicka Oświata 1945-2015” przedstawiła Lucyna Malinowska, wieloletnia emerytowana dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy.  – Proszę pozwolić mi na osobistą refleksję. Odeszłam na emeryturę w sierpniu 1989 roku po 18 latach pełnienia funkcji dyrektora – mówiła, a  następnie przedstawiła historię wszystkich świdnickich szkół. – Za każdym działaniem kryją się ludzie i oni to właśnie sprawiali i sprawiają, że edukacja w naszym mieście jest priorytetem kolejnych władz samorządowych – stwierdziła na końcu.  

Tego dnia wręczone zostały nagrody prezydenta oraz starosty dla nauczycieli i dyrektorów świdnickich szkół za ich osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze.

Kto otrzymał nagrodę? Dowiesz się z nadchodzącego, papierowego wydania Wiadomości Świdnickich.

Obchodom towarzyszyła umieszczona w holu Świdnickiego Ośrodka Kultury zminiaturyzowana wystawa prezentująca świdnickie szkoły. Dla uczestników przygotowano też obszerny okolicznościowy biuletyn informacyjny opisujący historię i osiągnięcia miejskich placówek oświatowych. 

Obchody jubileuszu uświetnił koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.

Więcej o wydarzeniu w papierowych WŚ.

(bfg), fot. redakcja

{gallery}galerie/151013jubileusz{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *