65-lecie Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy (FOTO)

 – Nadszedł czas świętowania i spotkania w gronie przyjaciół. To jest dla nas wielkie przeżycie i chwila radości, na którą się czeka latami. Dziękuję, że dzisiaj jesteście z nami – mówił podczas dzisiejszych obchodów jubileuszu 65-lecia Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy dyrektor Zbigniew Curyl. Była moc wzruszeń, podziękowań, kwiatów i życzeń, a dla zaproszonych gości przepiękny koncert przygotowali nauczyciele i podopieczni placówki. Wszyscy bili gromkie brawa po każdym występie!

MDk jubileusz (15)

Z dumą mogę powiedzieć, że przechowanie w nieustannie rozwijającej się placówce grona niezwykłych pasjonatów w niej pracujących jest od 20 lat dla mnie wielkim wyzwaniem, ale i niezwykłą przyjemnością – przyznał na wstępie dyrektor Zbigniew Curyl i dodał, że Młodzieżowy Domu Kultury im. Kozara Słobódzkiego w Świdnicy to oddani pracownicy i społeczność wspaniałych ludzi pełnych wciąż nowych i twórczych pomysłów.  – To skupisko nieustannie odkrywanych nowych talentów dzieci i młodzieży, niezliczonych akcji, projektów i programów edukacyjnych i wychowawczych.

Dyrektor podkreślił, że MDK to także tysiące zawiązanych przyjaźni, młodzieńczych miłości i sukcesów.  – To cudowne dzieci i wspaniali nauczyciele! – bez wątpienia stwierdził i dodał, że rozumie swoich pracowników jak nikt inny. – Wasza codzienna praca zawsze służyła i nadal przyczynia się do realizacji tych samych celów. Najważniejszy jest dla Was uczestnik zajęć, rozwijanie jego kreatywnej postawy wobec życia i sztuki, kształtowanie pozytywnego podejścia do drugiego człowieka, wdrażanie modelu aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu, wyposażanie w umiejętności odnalezienia sensu życia w otaczającej nas zmiennej, a czasami agresywnej rzeczywistości.

Nie zabrakło ciepłych słów od prezydent miasta.

 – Widzę na tej sali wiele znanych twarzy.  Są to osoby, które wniosły do tej placówki swoje pasje, miłość do sztuki, swoje znakomite uzdolnienia  i mają taki ogromny dar, że tym wszystkim potrafią dzielić się z innymi  i wykrzesać z młodych ludzi, to co najpiękniejsze – mówiła prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Jak poinformował dyrektor, przez te wszystkie lata do Młodzieżowego Domu Kultury uczęszczało aż 65 tysięcy dzieci i młodzieży. – Wychowaliście więc całą Świdnicę! – stwierdziła prezydent, a następnie wspólnie ze swoimi zastępcami i przewodniczącym oświaty Janem Górskim wręczyła dyrektorowi prezent-niespodziankę oraz kwiaty i moc życzeń, gratulacji i pochwał.

Z kolei obecny na uroczystości biskup świdnicki oznaczył dyrektora MDK-u specjalną odznaką. – Inwestycja zwłaszcza w młodego człowieka jest najważniejsza – zaznaczył Ignacy Dec.

Z okazji 65-lecia MDK-u zwołano również Ogólnopolski Sejmik Placówek Wychowania Pozaszkolnego.

Więcej na ten temat czytaj w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

tekst Beata Figurna-Garbiec, zdjęcia Rafał Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *