Trzy punkty rzutem na taśmę!

Po inauguracyjnej przegranej na własnym boisku z Akademia Orlik Jelenia Góra piłkarki Polonii Świdnica wzięły rewanż w Głogowie. Wygraną 1:0 zapewnił przepiękny strzał z rzutu wolnego Julii Furmankiewicz.

Chrobry Głogów – Polonia Świdnica 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Furmankiewicz +90′

Polonia: Maciejewska – Sorota, Simlat, Nalewajko, Furmaniuk, Szakiel, Kozak (62’ Klasa), Sochacka, Bartkowicz, Garbacz, Furmankiewicz

Piłka wpadła w samo okienko bramki gospodyń. W świdnickim zespole zapanował szał radości, zaś w Chrobrym olbrzymi smutek. Skrajnym emocjom trudno się dziwić, tym bardziej, że zwycięska bramka padła w doliczonym czasie gry. – Jesteśmy szczęśliwi ze zwycięstwa na tak ciężkim terenie. Mnie dodatkowo cieszy postawa zespołu, szczególnie w drugiej połowie spotkania gdzie dziewczyny nie odpuściły nawet metra boiska. Może dotrze do nich że tylko w taki właśnie sposób jesteśmy w stanie wygrywać. Cała drużyna zagrał bardzo ambitnie ale na olbrzymie słowa uznania zasłużyła nasza bramkarka Lidia Maciejewska, która swoimi interwencjami mocno przyczyniła się do tego zwycięstwa – podsumował spotkanie trener Polonii, Damian Błaszczyk.

Już w niedzielę, 10 września kolejne trudne zadanie dla piłkarek Polonii, które

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *