40 mandatów karnych!

Kolejna akcja policji zakończona. Na 49 skontrolowanych pojazdów, ujawniono aż 46 wykroczeń. Posypały się mandaty.

fot. KPP Świdnica

Wzmożone działania pod hasłem „Bezpieczna DK 5 i DK 35 oraz DP 3396 D” zostały przeprowadzone 1 marca przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Jak tłumaczy rzeczniczka policji Magdalena Ząbek, miały one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na tych najbardziej zagrożonych wypadkami ciągach komunikacyjnych.

Każdego dnia przyczyną zdarzeń drogowych jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. – Dlatego też świdniccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, oprócz bieżących działań na drogach, kolejny raz przeprowadzali wzmożone kontrole mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego – tłumaczy sierżant i wymienia: – W trakcie powyższej akcji, policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego świdnickiej komendy skontrolowali 49 pojazdów, ujawniając 46 wykroczeń. Funkcjonariusze nałożyli łącznie 40 mandatów karnych, natomiast w 6 przypadkach zakończyło się jedynie na pouczeniu. W trakcie działań odebrano też 4 dowody rejestracyjne oraz zatrzymano 1 prawo jazdy kierowcy który prowadził pojazd po użyciu alkoholu.

Rzeczniczka dodaje, że cieszy fakt, że w czasie trwania wzmożonych działań nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego na trasie DK 5 i DK 35 oraz DP 3396 D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *