4 Żarowskie gry bez prądu

edf

W ramach ferii zimowych, Fundacja Inicjatywa B zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe do żarowskiego game roomu, na wspólne rozgrywki planszowe i karciane w ramach 4 gier bez prądu.

W drugim tygodniu ferii, odbędzie się 4 edycja Żarowskich gier bez prądu, które co rok od 2016 roku organizuje Fundacja Inicjatywa B przy wsparciu, jednego z największych wydawnictw w Polsce, firmy REBEL.pl.

Biorąc pod uwagę ferie zimowe: spodziewamy się międzypokoleniowych, rodzinnych zespołów, ale także profesjonalnych graczy którzy wstawią się na czwartą edycję rozgrywek. Przygotowaliśmy 17 różnorodnych gier, które mamy nadzieję – pochłoną uczestników tak bardzo, że organizatorzy przedsięwzięcia będą musieli zostać dłużej w swojej pracy – tłumaczy Tomasz Nycz, prezes Fundacji Inicjatywa B.

W repertuarze 4 Żarowskich gier bez prądu znajdą się gry planszowe, karciane, manualne, dedykowane dla dzieci, ale także dla tych osób, które zechcą poświęcić dłuższą chwilę na przyswojenie zasad oraz rozgrywkę strategiczną. Proponowane przez Fundację Inicjatywa B, gry to nagradzane tytuły, które porwały do zabawy mnóstwo ludzi, a w skład nich wchodzą: Palce w Pralce, Dixit, Story Cubes, Dobble, Pandemic: Czas Cthulhu, Królestwo w budowie, Colt Express , Tajniacy, Small World, Eksplodujące kotki, Pory Roku, World of Tanks: Rush, Ucieczka: Świątynia zagłady, Wyścig tytanów, 7 Cudów Świata, Splendor oraz Jungle Speed!

Nie wiesz w co chcesz zagrać? Nie znasz zasad gier, które pojawią się w Game Roomie w ramach wydarzenia: 4 Żarowskie gry bez prądu? Wejdź na stronę: http://inicjatywab.pl/2019/01/21/4-zarowskie-gry-bez-pradu/, gdzie znajdziesz repertuar oraz gotowe instrukcje do pobrania – dodaje Tomasz Nycz

Organizatorzy 4 Żarowskich gier bez prądu, zadbali o rozrost projektu. Nadchodząca edycja składać się będzie z 17 tytułów gier do których nie potrzebne są smartfony, ale także z pokazu w ramach którego za pomocą drukarki 3D zostaną stworzone wymyślone przez uczestników wydarzenia, elementy gier planszowych np. pionki, figurki czy kostki do gier. Wydruk będzie miał charakter prezentacyjny i zostanie wykonany przez Wojciecha Majstrzyka, który unaoczni technologię druku trójwymiarowego… Dodatkowym punktem programu będzie mały pokaz karciany, który wykona Grzegorz Niczyporuk. Karty można używać nie tylko do gry w wojnę czy tysiąca. Zapraszamy na krótką demonstrację tego, co wyszkolona osoba może zrobić z talią kart i jak wpłynąć na wynik rozgrywki. Podczas 4 Żarowskich gier bez prądu przewidziane są także konkursy z nagrodami, ufundowane przez wydawnictwo REBEL.pl, ale o szczegółach fani planszówek dowiedzą się w game roomie!

­– Zapraszamy mieszkańców Gminy Żarów i okolicznych terenów do uczestnictwa w czwartym starciu planszowym i karcianym, podczas którego można stracić poczucie czasu i spróbować swoich sił grając w: Story Cubes, Dobble, Pandemic: Czas Cthulhu, Królestwo w budowie, Colt Express , Tajniacy, Small World, Eksplodujące kotki– Informacje o czwartych lokalnych rozgrywkach, organizatorzy rozsiali w całej gminie w formie plakatów. Nie brakuje także zajawek internetowych na Facebooku oraz stronach pomysłodawcy przedsięwzięcia, gdzie pojawiają się linki do instrukcji gier, najnowsze wiadomości, rozmowy oraz zwiastuny gier.

Więcej informacji znajduje się na wydarzeniu facebookowym: https://www.facebook.com/events/309442706363675/ oraz na stronie Fundacji Inicjatywa B: http://inicjatywab.pl/2019/01/21/4-zarowskie-gry-bez-pradu/.

Informacje dodatkowe:

Miejsce: Żarów (Biały Lokal k/ pizzerii u Daniela – Bar u Marina)
Adres: 58-130 Żarów, ul. Dworcowa 2A
Data: 8 lutego 2019
Czas: 18:00-21:00
Wstęp: Bezpłatny
Dodatkowe informacje: kontakt@inicjatywab.pl oraz 781 041 989

edf
edf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *