Pożar hali w Żarowie

Słup czarnego dymu unosił się dzisiaj nad Żarowem. Wszystko za sprawą pożaru zakładu produkującego otuliny na rury ze sztucznego tworzywa. Z żywiołem walczyło ponad dwadzieścia zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikt nie został ranny.

Aktualizacja:

Ogień pojawił się w hali produkcyjnej 21 kwietnia około godziny 6.00 nad ranem i w kilka godzin został opanowany. – Na miejscu pracowało 25 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i OSP z powiatu świdnickiego i okolic, w tym jednostki z Wrocławia, Jawora, Wałbrzycha i z Wołowa – mówi w rozmowie z redakcją  oficer prasowy Jacek Kurczyński z PSP w Świdnicy.

Paliła się hala firmy Thermaflex przy ul. Przemysłowej w Żarowie. Firma zajmuje się produkcją izolacji technicznych i rur preizolowanych, ze sztucznego tworzywa, które w wyniku palenia się mogły wydobywać szkodliwe substancje do środowiska. – W związku z tym na miejsce wezwano grupę ratownictwa chemicznego z Wrocławia, ale na szczęście okazało się, że nie ma groźnej emisji tej substancji do powietrza – tłumaczy rzecznik.

Dogaszanie trwało do godziny 11. Później teren został przekazany właścicielowi. Osoby przebywające w hali opuściły zakład przed przyjazdem strażaków. Ewakuowano wszystkich pracowników. Nikomu nic się nie stało.

Przyczyny nie są jeszcze znane.

(BFG)

Info poranne:

Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną wybuchu pożaru. Co chwilę na miejsce przyjeżdżały kolejne jednostki straży pożarnej. Obecnie jest ich blisko 20. Ratownicy szybko poradzili sobie z ogniem. Część hali udało się uratować. Nie wiadomo jeszcze jak duże będą szkody. Firma Termaflex to  wiodący dostawca rozwiązań specjalnych rur i systemów izolacji wykonanych z przyjaznych dla środowiska poliolefin.

fot. red.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *