Schody dały w kość (FOTO)

Blisko 60 śmiałków w sobotę w Świdnicy stanęło na starcie III Biegu na Wieżę Ratuszową. Rywalizacja była twarda i wyjątkowo męcząca. Po okrążeniu Rynku trzeba było pokonać 222 stopnie prowadzące na szczyt wieży.

wieza (5)

Wszystkim udała się ta sztuka, ale na mecie zmęczenie było ekstremalne. – Nie spodziewałem się, że schody mogą dać tak w kość – powtarzali kolejni zawodnicy, którzy po raz pierwszy zmierzyli się z tą niezwykłą konkurencją. – Praktycznie wszystkim odcinało prąd na siódmym, ósmym piętrze – komentował z kolei „weteran” biegu radny Wiesław Żurek.
Ostatecznie sukcesem było, że wszyscy bieg ukończyli. Wśród panów najszybciej zrobił to Jakub Janiszewski z Wałbrzycha. Wygrał już drugi raz z rzędu, ale czas 2:02,71 był o ponad siedem sekund gorszy niż przed rokiem. – Rekord spróbuje poprawić za rok – mówił na mecie. Drugi był Mateusz Ślepokura z Witoszowa Górnego, a trzeci świdniczanin Wojciech Grześków. Wśród pań triumfowała Bożena Morawska ze Świdnicy (2;54,03), przed Patrycją Kozak ze Świdnicy i Agnieszką Myszką z Pieszyc.
Najlepsi obok gratulacji prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej i dyrektora LOT-u, Marka Marczewskiego odebrali bony wartości 200, 100 i 50 złotych na zakup sprzętu sportowego.
Organizatorami zawodów były Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie, Świdnickie Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy oraz Klub Biegacza Hermes Świdnica.

III Bieg na Wieżę Ratuszową – wyniki

Mężczyźni
Mateusz Janiszewski (Wałbrzych)        2:02,71
Mateusz Ślepokura (Witoszów Górny)    2:04,02
Wojciech Grześków (Świdnica)        2:04,75
Mateusz Zalewski (Wałbrzych)        2:09,46
Łukasz Kozłowski (Wałbrzych)        2:10,00

Kobiety
Bożena Morawska (Świdnica)        2:54,03
Patrycja Kozak (Świdnica)            3:06,23
Agnieszka Myszka                         3:10,74
Anna Juszczyk (Świdnica)            3:11,54
Magdalena Ociepa (Świdnica)        3:15,27

Foto Marcin Czałkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *