104-latek pobija kolejne rekordy! [FOTO]

kowalski

kowalski104-letni świdniczanin Stanisław Kowalski nie przestaje szokować! Właśnie zdobył kolejny złoty medal w 10. Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce!

kowalski

Pan Stanisław, który 14 kwietnia skończy 105 lat, w dniach 24-25 marca jako uczestnik mistrzostw w Toruniu, przebiegł 60 m i bezapelacyjnie wywalczył złoty medal. W biegu zmierzył się z reprezentantem Wielkiej Brytanii, Charlesem Eugsterem. Obaj panowie ścigali się na tym samym dystansie, jednak w różnych kategoriach. Pan Stanisław w kategorii M 100, Brytyjczyk w kategorii M 95. Czas świdniczanina to 20,27 s.

Senior z niepowtarzalną siłą, wystartował również w dwóch innych konkurencjach – rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Kulę pchnął na odległość 3,65 m, natomiast dyskiem rzucił 7,14 m, co oczywiście dało mu pierwsze miejsce.

Więcej w „Wiadomościach Świdnickich” w poniedziałek.

MM, foto: użyczone